Umiejętność, która uczyni cię bogatym

 

Nie chodzi o języki programowania, analizę rynków i znajomość mandaryńskiego. Chodzi o umiejętność, którą prawdopodobnie już masz. I albo nie zdajesz sobie z niej sprawy, albo nie wiesz jak bardzo jest cenna.


Od liceum wmawiano nam, że szczęście, karierę i pieniądze daje znajomość trygonometrii, umiejętność obsługi programów komputerowych i biegłe władanie 13 językami. Namnożyło się zatem programistów, menadżerów i ludzi o umysłach ścisłych jak przymałe slipy.

 

Dziś te osoby idą do pracy i są znakomitymi specjalistami. Robią super tabelki w excelu. Znają Photoshopa i masę tricków w dziwnych programach. 

Analizują zagraniczne rynki i doskonale wiedzą ile będzie kosztował jen czy drahma w przyszłym tygodniu.

Pracodawcy mają ich na pęczki. 

 

I masowo wysyłają tych geniuszy na szkolenia. Wiesz z czego?

 

 

KOMUNIKACJA

 

To słowo klucz. 

 

Przejrzyj ofertę szkoleń. Połowa dotyczy komunikacji interpersonalnej, komunikacji w biznesie, komunikacji w zespole etc. 

 

Przez długi czas zastanawiałem się kto chodzi na te brednie. Czy ludzie naprawdę muszą uczyć się tak elementarnych umiejętności?

 

Dziś wiem, że muszą. I że sam też mógłbym jeszcze sporo się nauczyć. Choć wiele już umiem.

Sprawna i skuteczna komunikacja jest niezbędna nie tylko gdy pracujesz w zespole. Przydaje się też na samodzielnych stanowiskach, kiedy kierujesz zespołem albo współpracujesz z kimś z zewnątrz.  

Oczywiście, komunikacja to temat rzeka. Czym innym jest wymiana informacji między członkami korporacji a czym innym rozmowa nad projektem w małym zespole. Czy po prostu przekazanie swojej drużynie jakichś faktów. 

 

Nie jestem specem od systemów komunikacyjnych. Wiem za to co nieco (z własnego doświadczenia) o pracy w zespole.

 

Prawda jest taka, że komunikacja jest umiejętnością wypatrywaną przez pracodawców. 

 

Sprawdź, czy możesz wpisać ją do swojego CV z czystym sumieniem.

Ile z poniższych stwierdzeń pasuje do ciebie?

 

 

 Chcesz coś dodać?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz